Joga - opis zajęć

yoga

Joga

Rzeczownik "Joga" pochodzi od sanskryckiego słowa yuj, który oznacza ujarzmiać, okiełznać, wiązać, połączyć. W ujęciu filozoficznym wyraz "joga" oznacza osiągniecie stanu doskonałości duchowej, zjednoczenia z najwyższą prawdą - Absolutem. Urzeczywistnienie tego stanu nazywa się w sanskrycie terminami: samadhi (skupienie, zatopienie), kajwalia (absolutna wolność, moksza (wyzwolenie), nirwana (ponadświadomość, pełnia wiedzy). Joga zatem może oznaczać zarówno ujarzmienie swojego ciała jak (praca z ciałem i techniki oczyszczające) i procesów psychicznych (wyobrażeń, uczyć i myśli) poprzez wgląd w siebie, koncentrację i medytację,

jogaOFEROWANE ZAJĘCIA JOGI : ZOBACZ GRAFIK ZAJĘĆ

JOGA HORMONALNA DLA PAŃ

Joga Hormonalna to naturalna terapia wykorzystująca ćwiczenia jogi, oddech, koncentację i relaksację, dzięki której można wznowić produkcję żeńskich hormonów.

Joga Hormonalna jest wskazana dla wszystkich kobiet szczególnie w wieku 35+, kiedy produkcja estrogenu naturalnie się obniża. Obnizony poziom hormonów ma wpływ na obniżoną stabilność emocjonalną, depresje, bezsenność, obniżenie libido, migreny, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, suchość pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz suchość skóry.

Joga Hormonalna pomaga także w leczeniu niepłodności o podłożu hormonalnym.

Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, ale w szczególności na : jajniki, przysadkę, tarczycę oraz nadnercza.

Joga hormonalna pomaga w przygotowaniu się do menopauzy, pomaga zlikwidować związane z nią dolegliwości.

Joga hormonalna jest polączeniem praktyki asan hatha-jogi, ćwiczeń kundalini jogioraz tybetańskich technik energetyczncych.

Kurs jogi hormonalnej zaczyna się od opanowywania podstawoiwych technik oddechowych: bhastrika i ujjayi. Bhastrica masuje wnętrzepodbrzusza, okolice jajników i nadnerczy. Doskonałe opanowanie bhastriki jest bardzo ważne, gdyż pomaga pomasować jajniki, co ma kluczowe znaczenie dla wznowienia produkcji estrogenów.

Przeciwskazania: Ciąża, Rak piersi (estrogenopochodne i inne hormonozależne), Duże mięśniaki (konsultacja lekarska), Zaawansowana endometrioza (konsultacja lekarska). Przy lekkiej, można ćwiczyć. Operacje i ciężkie choroby serca, Stan zapalny wyrostka robaczkowego. Przy niektórych w.w. przypadkach możliwe jest praktykowanie określonych pozycji. Zalecana konsultacja z lekarzem i terapeutką jogi hormonalnej.

oczyZDROWY KRĘGOSŁUP I ZDROWE OCZY czyli JOGA DLA ZDROWIA

Program zdrowy kręgosłup i zdrowe oczy powstał z myślą o osobach pracujących przy komputerze. Siedzący tryb życia powoduje, że mięśnie przykręgosłupowe zaczynają się osłabiać i po jakimś czasie może się pojawić ból pleców. To samo dotyczy naszych oczu. One również wymagają naszej uwagi i troski.

W trakcie zajęć praktyka Hatha Jogi w ujęciu klasycznym połączonej z oddechami (np. powitanie słońca z wykonywane jest z mantrą i lub w wersji medytacyjnej). Joga dla oczu: ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół oczu, chiński masaż oczu. W wyniku regularnej praktyki możesz zarówno wzmocnić swoje plecy, rozluźnić swoje ciało oraz zrelaksować i wzmocnić swój wzrok.

JOGA DZWIĘKU(MANTRA-GONG-MISY TYBETAŃSKIE)

Mantra - to twórcza projekcja umysłu poprzez dźwięk. Man=umysł. Trang=fala albo projekcja. Nauka o mantrze jest oparta na wiedzy o tym, iż dźwięk jest formą energii posiadającą strukturę, moc oraz zdefiniowany przewidywalny wpływ na czakry i psychikę człowieka. Mantry są formułami zmieniającymi zgodnie z prawami fizycznymi i metafizycznymi wzorce umysłu i chemię mózgu. Moc mantry tkwi w wibracji jej dźwięku. Szabd to dłuższa mantra, która jest strumieniem dźwięku albo wibracją rozpuszczającą ego, które przesłania prawdę oraz uniemożliwia nam postrzeganie i działanie z naszej autentycznej Jaźni.

Wibracje gongu pomagają uwolnić napięcia i lęki, spowalniają fale mózgowe i redukują stres. Dźwięki gongu trafiają do nas nie tylko poprzez słuch, lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Częste sesje gongowe dają wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele. Echa gongu przenikają aurę, skórę, kości, wszystkie komórki ciała, meridiany, czakry, gruczoły dokrewne i kod genetyczny, a więc wszelkie struktury żywego organizmu. Wytworzone fale dźwiękowe stymulują zdrowy podział i rozwój na poziomie komórkowym. Dzwięk OM wydawany przez gong stwarza absolutną ciszę wewnątrz.

gongMisy tybetańskie - każda misa wibruje dźwiękiem OM, który umożliwia odkodowanie pierwotnych informacji zawartych w helisach DNA, poprzez zaktywizowanie naszych kodów energetycznych. Dźwięki mis tybetańskich wnikają w ciało docierając do każdej pojedynczej komórki pobudzając ją do właściwej wibracji. Oddziaływanie jest równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne, doprowadzając je do harmonii i wzajemnej równowagi. Podczas sesji ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym następuje synchronizacja półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad zaczyna odczuwać lekkość i spokój. Każda misa wydaje dźwięki zarówno wysokie jak i niskie. W zależności od zastosowanej techniki uderzenia można osiągnąć określone skutki terapeutyczne. Misy tybetańskie wydają wszystkie dźwięki których potrzebuje nasze ciało.

Masaż dźwiękiem umożliwia osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu, usunięcie bloków energetycznych, pozbycie się napięć mięśniowych, likwidację negatywnych wzorców oraz lepsze odczuwanie własnego ciała.Częste sesje w dżwiękach mis i gongu dają wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele. Echa gongu przenikają aurę, skórę, kości, wszystkie komórki ciała, meridiany, czakry, gruczoły dokrewne i kod genetyczny, a więc wszelkie struktury żywego organizmu. Wytworzone fale dźwiękowe stymulują zdrowy podział i rozwój na poziomie komórkowym.

JOGA KUNDALINI I SAT NAM RASAYAN - KLIKAJĄC TUTAJ PRZEJDZIESZ NA STRONĘ O JODZE KUNDALINI I SAT NAM RASAYAN.

Joga jest połączeniem świadomości indywidualnej jednostki ze Świadomością Najwyższą i Świadomością Nieskończoności. W tym kontekście jogin jest osobą, która całkowicie opiera się na Najwyższej Świadomości.